برنج شیرودی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. برنج
  4. chevron_right
  5. برنج شیرودی

برنج شیرودی / 

از دیگر برنج هایی که توانسته خود را در کنار برنج های با کیفیت شمال کشور قرار دهد برنج شیرودی است که جزء برنج های متوسط و میان رده شمال است.
قیمت پایین برنج شیرودی در کنار کیفیت خوب، توانسته آن را رقیبی قدرتمند برای محصولات خارجی نماید. در این سالیان که افتخار این را داشته ایم به عنوان تولید کننده و توزیع کننده در کنار مشتریان عزیز باشیم، برنج شیرودی همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای رستوران ها، شرکت ها، کارخانجات و گروه های مواد غذایی بوده است.
برنج شیرودی جزء برنج های خوش قد محصوب می شود و دارای عطر و طعم قابل قبول می باشد، اما نکته ای که باید خیلی به آن توجه کرد تازه مصرف کردن و گرم خوردن آن است .

ویژگی که باعث شده برنج شیرودی از محصولات هم رده خارجی خود جایگاه بهتری داشته باشد قیمت پایین آن در کنار کیفیت بالای آن نسبت به برنج خارجی است که توانسته تردیدهای انتخاب بین دو محصول ایرانی و خارجی را از بین ببرد.

این نوع برنج که از نام شهر شیرود گرفته شده است جزء اقلام پرمحصولبه شمار می رود و از لحاظ شکل ظاهری به طارم هاشمی بسیار شباهت دارد. استفاده از برنج شیرودی در رستوران ها و تالار ها و مراسمات به دلیل به صرفه بودن پیشنهاد می گردد.

طول دانه خام این برنج ۸/۱۸ میلی متر و بعد از پخت به ۱۲/۴۸ می رشد. درصد آمیلوز در این برنج ۲۳ است.

خصوصیاتمقدار
نوعشیرودی
کیفیتممتاز
منطقه کشتفریدون کنار
خاصیت عطریدارد
رنگ دانهسفید (کدر)
میزان ری (قد کشیدن)عالی

با توجه به روند رو به رشد جمعیت در ایران و محدودیت های تولید به مبالغ قابل توجهی ارز برای واردات محصولات کشاورزی مطرح است، بنابراین برای دستیابی به رقمی با عملکرد مناسب، کیفیت پخت نسبتا مطلوب و مقاوم به آفات و بیماری ها برنج شیرودی از دو رگ گیری بین خزر و دیلمانی پدید آمد.

قیمت برنج شیرودی
رقم شیرودی یکی از بهترین رقم های معرفی شده تا این زمان است که در تمامی استان های برنج خیز کشور کشت می شود و هر ساله به مقدار آن افزوده می شود. شیرودی همواره جزء برنج ای ارزان قیمت بوده.

خواص و ویژگی ها
طول دوره رشد برنج شیرودی از کاشت تا برداشت ۱۰۴ روز می باشد ؛ در برابر آفات مقاوم و دارای میزان ری یا قد کشیدن خوبی بعد از پخت می باشد.

ارزش غذایی۹۰%
۹۰%
کیفیت۹۵%
۹۵%
میزان ری (قد کشیدن)۸۵%
۸۵%
عطر و بو۶۰%
۶۰%

پخت برنج شیرودی
۱- برنج را شسته، مقداری نمک در آن می ریزیم، به مدت دو تا سه ساعت خیسانده و کنار می گذاریم.
۲- در یک قابلمه آب را تا نیمه پر کرده روی شعله زیاد می گذاریم تا بجوشد.
۳- آب برنج خیس شده را خالی نموده، آن را در آب جوش می ریزیم و به مقدار لازم به آن نمک اضافه می کنیم.
۴- پس از چند دقیقه (زمانی که مغز برنج نسبتا نرم شد، به طوریکه وقتی دانه برنج را در دست له کردیم مغز آن زبر و خشک نباشد) برنج را آبکش می کنیم، هم چنین قبل از آبکش کردن برنج یک لیوان از آب برنج را بر می داریم.
۵- بعد از اینکه آب برنج گرفته شد برنج را در داخل قابلمه میریزیم. اگر مغز برنج نرم نبود مقداری آّب که قبل از آبکش کردن برداشته بودیم همراه با کمی روغن روی آن می ریزیم. (اضافه کردن روغن اختیاریست.) 
۶- درب قابلمه را بسته روی حرارت ملایم میگذاریم. وقتی که برنج بخار نمود، پارچه دمکردنی را روی درب قابلمه قرار می دهیم. بعد از ۳۰ الی ۴۰ دقیقه برنج حاضر است.

ثبت سفارش

برای سفارش برنج شیرودی می توانید با شماره تماس ۰۱۱۴۲۵۵۵۸۱۳ ثبت سفارش کنید یا مشاوره بگیرید.

ساعات پاسخگویی به تماس های تلفنی ۹ صبح الی ۲۱ شب

فهرست