برنج نیم دانه طارم

نیم دانه طارم / 

مطمئنا تا به حال اسم برنج نیم دانه به گوشتان خورده است. و اما برنج نیم دانه چیست ؟
در واقع به برنج هایی که طی فرایند سفید شالیکوبی و سفید کردن دچار شکستگی شده اند نیم دانه می گویند. این برنج از لحاظ طعم و مزه هیچ فرقی با نمونه معمولی برنج ندارد و به جز ظاهر تمامی خواص و ویژگی های برنج مرغوب را داراست. این برنج که جزء اقلام پر محصول محسوب می شود به دلیل شکل ظاهری آن دارای قیمتی به مراتب پایین تر از نوع ممتاز خودش می باشد.
بر خلاف تصور برخی که احتمال می دهند کیفیت این برنج پایین تر باشد، تنها تفاوت این نوع محصول با دانه های برنج معمولی در ظاهر آن است. این موضوع صرفاً برای زمانی مدنظر قرار می گیرد که نیاز به پخت برنج و چلو در میهمانی های مجلل باشد در غیر این صورت این برنج از نظر خواص ارزش غذایی و همچنین مواد و ویتامین ها و املاح تشکیل دهنده هیچ تفاوتی با برنج معمولی نخواهد داشت

برنج نیم دانه از لحاظ خواص شبیه برنج معمولی دارای مقادیر قابل توجهی از کربوهیدرات است که منجر به ایجاد کالری بالا شده و فرآیندهای سوخت و ساز بدن را به پیش می برد. همچنین انواع ویتامین ب و املاح و مواد معدنی موجود در برنج، هنگام پخت، قابلیت جذب بالاتری پیدا کرده و نقش مفید خود را ایفا می کنند.
این نوع برنج را که گاهی با نام های برنج نیم دانه معطر و برنج نیم دانه عطری خوانده می شود از انواع نژادهای خوش عطر و بو برنج است و مصارف مختلف نیم دانه می توان به تهیه انواع دسر اشاره کرد .

خصوصیاتمقدار
نوعنیم دانه طارم
کیفیتممتاز
منطقه کشتفریدون کنار
خاصیت عطریدارد
رنگ دانهسفید (کدر)
میزان ری (قد کشیدن)متوسط

مصرف نیم دانه معمولا برای پخت سوپ ها می توان از ان استفاده کرد و همچنین در پخت شعله زرد نیم دانه بهتر است. البته در پخت بعضی از کته ها و دمی برنج نیم دانه بهتر است ، برای تهیه شیر برنج و سوپ برنج و آش برنج هم میتوانید از برنج نیم دانه استفاده نمایید

قیمت برنج نیم دانه
زمانیکه برنج در دستگاه قرار دارد تعدادی از دانه های برنج که مقاومت کمتری برخوردارند در حین سفید شدن نرم می شوند و میشکنند. بعد از پایان سفید کردن با یک الک برنج های شکسته و سالم را از یکدیگر جدا می کنند و در داخل کیسه های مجزا بسته بندی می کنند. و چون شکسته است از لحاظ قیمت ارزان تر می باشد.

خواص و ویژگی
برنج نیم دانه ارزش غذایی برابر با برنج درسته را دارد ولی تنها تفاوت آن اندازه دانه های آن است.

ارزش غذایی۹۵%
۹۵%
کیفیت۸۵%
۸۵%
میزان ری (قد کشیدن)۷۰%
۷۰%
عطر و بو۸۵%
۸۵%

پخت برنج نیم دانه
۱- برنج را شسته، مقداری نمک در آن می ریزیم، به مدت دو تا سه ساعت خیسانده و کنار می گذاریم.
۲- در یک قابلمه آب را تا نیمه پر کرده روی شعله زیاد می گذاریم تا بجوشد.
۳- آب برنج خیس شده را خالی نموده، آن را در آب جوش می ریزیم و به مقدار لازم به آن نمک اضافه می کنیم.
۴- پس از چند دقیقه (زمانی که مغز برنج نسبتا نرم شد، به طوریکه وقتی دانه برنج را در دست له کردیم مغز آن زبر و خشک نباشد) برنج را آبکش می کنیم، هم چنین قبل از آبکش کردن برنج یک لیوان از آب برنج را بر می داریم.
۵- بعد از اینکه آب برنج گرفته شد برنج را در داخل قابلمه میریزیم. اگر مغز برنج نرم نبود مقداری آّب که قبل از آبکش کردن برداشته بودیم همراه با کمی روغن روی آن می ریزیم. (اضافه کردن روغن اختیاریست.) 
۶- درب قابلمه را بسته روی حرارت ملایم میگذاریم. وقتی که برنج بخار نمود، پارچه دمکردنی را روی درب قابلمه قرار می دهیم. بعد از ۳۰ الی ۴۰ دقیقه برنج حاضر است.

ثبت سفارش

برای سفارش برنج نیم دانه می توانید با شماره تماس ۰۱۱۴۲۵۵۵۸۱۳ ثبت سفارش کنید یا مشاوره بگیرید.

ساعات پاسخگویی به تماس های تلفنی ۹ صبح الی ۲۱ شب

فهرست